top of page

ІНТЕРАКТИВНІ ПРИЙОМИ І МЕТОДИ НАВЧАННЯ

Змінюється життя і змінюється роль вчителя. Сучасні темпи розвитку науки не залишають школу в стороні. Вводяться інноваційні форми і методи роботи. Школа має бути не підготовкою до життя. Школа має бути життям. Досягнути цього можна, створюючи інтерактивне середовище навчання, використовуючи парні, групові, колективні форми діяльності. Тому в навчально-виховному процесі початкової школи використовую такі інноваційні технології:

Я вважаю, що найефективнішими є уроки побудовані за традиційною методикою, але із застосуванням елементів інтерактивного навчання. Інтерактивні методи є досить цікавими і ефективними. Адже під час інтерактивного навчання учні стають не об’єктами, а суб’єктами навчання. Вони відчувають себе активними учасниками подій. Це формує у дітей внутрішню мотивацію до навчання, та спонукає до саморозвитку, самоспостереження, самовираження.

Організація інтерактивного навчання передбачає використання різних ігор.

Рисунок7.png

Для того, щоб забезпечити реалізацію особистісно-орієнтовної моделі навчання використовую методи та прийоми активного навчання з опорою на самостійну пізнавальну діяльність із урахуванням психофізіологічних особливостей. За такої умови у дітей розвивається зацікавленість, ініціативність, самостійність, бажання вчитись.

Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе.

В.Сухомлинський

Одним із провідних місць у формуванні особистості належить читанню. Адже саме читання є невичерпним джерелом знань, духовного, емоційного, розумового розвитку людини. Читання не тільки важливий предмет навчання, а одночасно і засіб. Чим швидше сформується навичка читання, тим успішніше учні оволодіватимуть програмовим матеріалом. Саме тому навчання дітей читати, формування в них стійкого інтересу до цього виду діяльності було і залишається важливим завданням початкової школи.

bottom of page